Nasıl Muayene Olurum ?
05 Aralık 2022

Hastanemize Başvuru

Hastanemizde tüm hastaların kabulü yapılmaktadır.

Merkezi Hastane Randevu Sistemini arayarak (182) istediğiniz bölüm ve saate randevunuzu alabilirsiniz.

Hastanemiz Poliklinik girişinde Hasta Kayıt Kabul biriminden ,  T.C kimliğinizin bulunduğu (Kimlik,Ehliyet,Pasaport,vb ) ile başvurmanız yeterlidir.
Bu bölümden almış olduğunuz kayıt fişi ile ilgili poliklinik kapısındaki monitörden sıra numaranızı takip ederek muayenenizi en kısa sürede olabilirsiniz.

Sağlık güvencesi olmayan hastalar ücretli muayene olabilir.


Ayaktan Tedavi İşlemleri

Laboratuvar numune alımları; saat 08:00 – 13:30 saatleri arasında olmaktadır.

Sonuçlar  çalışma saatleri içinde muayenenin yapıldığı poliklinikten alınabilmektedir.

Patoloji sonuçlarını 7 gün sonra laboratuvarımızdan alabilirsiniz.

Hastanemizde Röntgen biriminde; Ultrasonografi, Mamografi, Doppler, Mide-Kolon grafi, IVP, MR ve Tomografi hizmetleri verilmektedir. Verilen bu hizmetler randevu ile gerçekleştirilmektedir.

Hastanemizde randevu aldığınız birimin randevu tarih ve saatine uymanız önemle rica olunur.

Randevuya gelemeyecekseniz 182 Merkezi Hastane Randevu sistemi ile  iletişime geçerek randevunuzu iptal ettiriniz, bu sayede gereksiz bekleme sürelerinin önüne geçileceği için hizmetimiz sizlere daha kısa sürede verilebilecektir.


Yatış İşlemleri

Yatışına karar verilen hastalarımızın işlemleri poliklinikten ,yatış ve çıkış işlemleri ise servis sekreterliği tarafından yapılmaktadır.

Refakatçi işlemleri ve ücretleri ile ilgili tüm bilgileri servis sekreterlerinden alabilirsiniz.

Hastanemizde yapılan işlemleriniz için hastane veznelerimiz dışında hiçbir kişiye ve birime ödeme yapmayınız. Gerekli ödemelerinizi makbuz karşılığında yapınız ve makbuzunuzu hastaneden ayrılıncaya kadar saklayınız.

Hastanemizde yatarken ihtiyacınızdan fazla para ve kıymetli eşya bulundurmayınız.

Taburcu İşlemleri

Taburcu işlemleriniz sosyal güvenceniz varsa servis sekreterleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Sosyal güvenceniz yoksa servis sekreteri refakatinde taburcu işlemi gerçekleştirilecektir.

Servis sekreterliğinden epikrizinizi (hasta çıkış özeti) almayı unutmayınız.

Doktorunuz tarafından poliklinik kontrolü önerildi ise verilen tarih ve saatte mutlaka kontrole geliniz.

Hastanemizle ilgili teşekkür, şikayet ve önerilerinizi Hasta Hakları İletişim Birimine verebilirsiniz.


Hastaların İzinli Çıkarılması

Hastalarımız Klinik şefinin yazılı izni ile izinli çıkabilirler.

Başhekim yardımcısının onayından sonra izin kağıdı hastanın dosyasına konulur. Hasta dosyası klinikte olması şartı ile hasta izinli çıkabilir.

Refakatçi Kartı Uygulaması

Doktorun uygun görmesi halinde hastanızın yanında refakatçi kalabilirsiniz. Bu durumda klinik doktorundan hastanın yanında refakatçi kalmasının uygun olduğunu belirten bir form alınır. Bu formla birlikte hastanızın yattığı kliniğin sorumlu sekreterine başvurarak refakatçı kartı alınır.

Yemek Hizmetleri

Hastalarımıza günlük kalori ve sağlık ihtiyaçları göz önünde tutularak uzman diyetisyenlerimizce hazırlanan menülere uygun pişirilen üç öğün yemek verilir. Diyet menüsü alması gereken hastalarımıza ise üç ana ve üç ara öğünden oluşan yemek verilmektedir. Hasta refakatçilerine de üç öğün yemek verilir. Yemeklerimiz, hastanemizin kendi mutfağında yemek firması çalışanlarınca diyetisyen kontrolünde hijyenik bir ortamda titizlikle hazırlanır. Kapalı kaplarla kliniklere taşınarak hasta ve refakatçilerimize servis edilir.


İdari Nöbet Hizmetleri

Hastanemizde gece, hafta sonları ve diğer tatil günlerinde bir İdari Şef nöbetçi bulunur. İdari Şef Başhekimi temsilen nöbet tutar. Başhemşirelik adına gece bir Süper Vizör hemşire, Hastane Müdürlüğü adına ise bir memur nöbet tutar.